Słońce KsiężycRusza rejestracja uczestników VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza” pod hasłem „Słońce, Księżyc – spójrzmy w niebo okiem naukowca lub artysty”. Do zapisów zapraszamy uczniów, którzy nie będą prezentować przygotowanych przez siebie referatów ani posterów, ale chcą wysłuchać wykładów w ramach jednego z pięciu paneli dziedzinowych: biologii, chemii, fizyki, matematyki/informatyki oraz nauk humanistycznych.

W czasie konferencji eksperci – zarówno wykładowcy, jak i uczniowie odkryją przed nami tajemnice Słońca i Księżyca. Prelegenci opowiedzą m.in. o słonecznym oddziaływaniu na zdrowie czy o obecności tych dwóch ciał niebieskich w starożytnych wierzeniach i mitologiach. Ponadto usłyszymy o napędach rakietowych i lotach na Księżyc czy o globalnym ociepleniu.

Tegoroczna konferencja odbędzie się w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej w sobotę 26 listopada. Rozpoczęcie wydarzenia przewidziane jest na godz. 9:30. Zapraszamy do zapisów w ramach jednego wybranego panelu dziedzinowego uczniów starszych klas szkół podstawowych (kl. VII-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych, zamieszkujących w województwie pomorskim.

Program wydarzenia

Rejestracja potrwa do 14 listopada 2022 r. lub do wyczerpania miejsc.

Formularz zgłoszeniowy

Warunkiem uczestnictwa w VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej jest dostarczenie do 21 listopada br. wypełnionego kompletu dokumentów (z dopiskiem: VI PUKN i nazwa wybranego panelu) na adres:

Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku
al. Gen. J. Hallera 14
80-401 Gdańsk

Dokumenty wypełniają pełnoletni uczniowie lub rodzice w imieniu uczniów, którzy nie ukończyli 18 lat.

Uczniów, którzy będą prelegentami lub autorami posterów niniejsza rejestracja nie dotyczy. Zostaną oni zapisani przez organizatorów konferencji.

Informacji szczegółowych udziela:
Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
tel. 58 344 01 68 w. 106
tel. 511 776 471

Organizatorami wydarzenia są: Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku, Politechnika Gdańska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Rzecznik Praw Dziecka oraz Pomorski Kurator Oświaty, Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) i Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium – Toruń”.

   

Facebook