Serdecznie zapraszamy uczniów pomorskich szkół do udziału w V edycji przeznaczonej specjalnie dla nich Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza" pod hasłem „Niewidzialny świat wirusów i bakterii”.
Wydarzenie online jest skierowane do uczniów, którzy nie będą prezentować przygotowanych przez siebie referatów
ani posterów, ale są zainteresowani tematem konferencji i chcą wysłuchać wykładów ekspertów oraz zapoznać się z efektami pracy swoich kolegów.

W tym roku uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych postanowili zgłębić temat mikroorganizmów, które mają ogromny wpływ na życie naszej planety.
W czasie konferencji prelegenci przybliżą widzom kwestie dotyczące świata wirusów i bakterii. Eksperci i uczniowie poruszą tematy związane m.in. z funkcjonowaniem mikrobów
w interakcji z innymi organizmami, odkryciem antybiotyków, zastosowaniem bakterii w przemyśle i medycynie oraz z niebezpieczeństwem, jakie niesie wykorzystanie broni biologicznej.

Tegoroczna konferencja odbędzie się online w sobotę 20 listopada o godzinie 10.00.

Konferencja adresowana jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych (kl. VII-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych zamieszkujących w województwie pomorskim,
którzy będą mogli wysłuchać referatów swoich kolegów poprzedzonych wykładami ekspertów.

Zapraszamy na stronę:

https://zdolnizpomorza.pl/index.php/naukowe-konferencje-uczniowskie/636-rejestracja-biernych-uczestnikow-v-pomorskiej-uczniowskiej-konferencji-naukowej-zdolni-z-pomorza

Uczniów zainteresowanych wzięciem udziału w wydarzeniu, prosimy o wybranie jednego panelu i zarejestrowanie się do 5 listopada 2021 r.:

- BIOLOGIA
- CHEMIA
- NAUKI ŚCISŁE
- NAUKI HUMANISTYCZNE

Warunkiem uczestnictwa w V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej jest dostarczenie do 12 listopada br. wypełnionego kompletu dokumentów (z dopiskiem: VPUKN i nazwa wybranego panelu) na adres:

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
al. Gen. J. Hallera 14
80-401 Gdańsk

Dokumenty wypełniają pełnoletni uczniowie lub rodzice w imieniu uczniów, którzy nie ukończyli 18 lat. Po nadesłaniu dokumentów otrzymają Państwo linki do wydarzenia.

Jeśli zabraknie miejsc w panelu, który został wybrany przy rejestracji, organizatorzy będą losowo przypisywać zgłoszenia do innego panelu dziedzinowego.

Informacji szczegółowych udziela:

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
tel.58 344 01 68 w.106
tel. 511 776 471
www.pbw.gda.pl

Organizatorami wydarzenia są: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, Politechnika Gdańska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Rzecznik Praw Dziecka oraz Pomorski Kurator Oświaty.

 

   

Facebook